Kompostownik z palet - Krok po kroku - poradnik

dodano: 2022.11.10 ważne do: 2023.02.08 wyświetleń: 7
Szczegóły ogłoszenia:
Gromadzenie materiałów organicznych jest nie tylko potrzebne, ale jednocześnie modne. Wszelkie odpady gromadzone w ogrodach oraz kuchniach są bardzo cenne i dość łatwo je ponownie przetworzyć. Najczęściej powstaje z nich żyzna ziemia kompostowa, a pojemniki do jej trzymania z powodzeniem można zrobić we własnym zakresie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompostownik zbudować z niepotrzebnych już palet, konstrukcja jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy właściwie znaleźć dobre miejsce do jego postawienia, niezależnie od tego forma musi spełniać pewne wymagania. Do gotowego kompostownika niezbędny jest szybki dostęp, więc musi być zlokalizowany w pobliżu domu, ewentualnie altany. Ponadto konstrukcja musi być wystarczająco zabezpieczona przed uszkodzeniami, na przykład w drodze oddziaływania promieni słonecznych. W zależności od ilości palet to przetworzenia może powstać jeden pojemnik lub kilkanaście mniejszych - zależy to też od zapotrzebowania w danym gospodarstwie domowym. Kompostownik musi stanąć na gołym podłożu, dzięki temu organizmy glebowe bez problemu przedostają się do pryzmy. Świetnym rozwiązaniem jest obsadzenie kompostownika roślinami tworzącymi ochronę przed wiatrem. Mile postrzegane są krzewy, byliny, nadają się na przykład słoneczniki. Kompostowniki mogą być wykonywane z różnych tworzyw: metalu, drucianych siatek, cegieł, ale jednym z bardziej praktycznych materiałów są właśnie palety. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim łatwość wykonania oraz poświęcenie niewielkiej ilości czasu. Standardowe palety mają wymiary około 120x80x14,4 centymetrów, a wykonane są zazwyczaj z drewna sosnowego oraz świerkowego. Można je otrzymać z kilku źródeł, na przykład placów budowy, magazynów sklepowych, a nowe zakupić na składach budowlanych. Do zbudowania kompostownika potrzebne są również podkładki, nakrętki, wiertarka - wszystko to można kupić w znanych marketach budowlanych. Przed rozpoczęciem tworzenia konstrukcji konieczne jest oczyszczenia podłoża, na którym ma się finalnie znaleźć. Płozy palet powinny znaleźć się na zewnętrznej stronie zbiornika. W materiale nie mogą znaleźć się żadne wystające elementy mogące mieć negatywny wpływ na przerabianie masy kompostowej. W kompostowniku muszą być zamontowane drzwiczki, albo uchylna bramka. W ten sposób dostęp do pryzmy nie jest w żaden sposób utrudniony. Gotowa konstrukcja może być w każdym momencie rozbudowana, trwałość to nawet około 5 lat.
Kontakt
Kompostownik - poradnik
ul. Jak zrobić kompostownik, brak Warszawa, cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wizytówka firmy w katalogu firm już od 5 zł za rok. Promuj swoją firmę ! PROMOCJA OGRANICZONA CZASOWO ! Jedyna taka okazja ! Już od 5 zł za rok !!! SPRAWDŹ !!!