Praca: na jaką umowę?

dodano: 2020.07.22 ważne do: 2020.10.20 wyświetleń: 29
Szczegóły ogłoszenia:
W Polsce występują różne formy zatrudnienia. Zawierane są umowy na podstawie Kodeksu pracy i Kodeksu cywilnego.
Najkorzystniejszą z punktu widzenia pracownika jest oczywiście umowa o pracę. 
Stały etat zapewnia między innymi prawo do płatnego urlopu, wynagrodzenie minimalne, wynagrodzenie w czasie choroby i normowany czas pracy. 
Pracodawca odprowadza również należne składki na ubezpieczenia społeczne. Stosowane są również tzw. umowy cywilnoprawne: umowa-zlecenie, umowa o dzieło, umowa agencyjna i kontrakt menedżerski. 
Nie dają one takich gwarancji jak umowa o pracę, ale zapewniają większą elastyczność zarówno zleceniodawcy, jak i wykonawcy. 
W przypadku większości ofert zatrudnienia pracodawcy z góry określają, jaką formę zatrudnienia proponują. W ten sposób otrzymują aplikacje tylko od osób naprawdę zainteresowanych konkretną ofertą. 
Dlaczego? Gdy szukamy pracy, stałej czy czasowej, kierujemy się w pierwszej kolejności ku specjalistycznym portalom internetowym. 
Internet bowiem jest dzisiaj najczęściej wykorzystywanym medium zarówno do poszukiwania zatrudnienia, jak i w celach rekrutacyjnych. 
Portale z ogłoszeniami o pracy, takie jak Dom Pracy, zapewniają możliwość określenia interesujących nas parametrów i wyświetlenia tylko ofert spełniających nasze wymagania, na przykład: chcemy pracować na stanowisku sprzedawcy w mieście lub okolicy i interesuje nas umowa o pracę w wymiarze 3/4 etatu. 
Na potencjalnych pracowników czeka ogromna liczba ogłoszeń o pracy w kraju i za granicą. W serwisach z ogłoszeniami o pracy, takich jak Dom Pracy, każdego dnia pojawiają się nowe oferty. 
Dzięki temu codziennie wiele osób znajduje zatrudnienie bez konieczności wychodzenia z domu. Dotyczy to zarówno stanowisk niewymagających kwalifikacji, jak i tych przeznaczonych dla doświadczonych specjalistów.
Kontakt
Dom Pracy
00-000 Cała polska, woj. wielkopolskie Pokaż na mapie
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczka w 15 minut. Sprawdź! Kredyty, leasingi, ubezpieczenia, konta bankowe, lokaty, ubezpieczenia !